Uklidněte se ve tmě!

Pravděpodobně jste již od někoho slyšeli, že byl na terapii tmou nebo na tak zvaném týdnu ve tmě. Jedná se o léčbu, ke které člověk přistupuje zcela se svobodnou vůlí. Tito lidé jsou na určitý počet dní, zavřeni do nějaké místnosti. Místnost bývá vybavena základními věcmi, které jsou nutné pro život – toaleta, sprcha, postel a podobně. Všechen čas, který pacient v místnosti tráví, může věnovat jakékoliv činnosti, bude chtít.

žena na chodbě

Tato léčba působí jako ideální prevence, nebo léčba, civilizačních chorob, jako je například stres. Pacienti jsou často vystaveni rychlému životnímu tempu, kterému se již nemůžou, nebo nechtějí, přizpůsobovat. Každý do terapie vstupuje naprosto dobrovolně a ve většině případů s cílem sebepoznání, odpočinku a relaxace. Je prokázáno, že díky tomu, že na dlouhou dobu je z provozu vyřazen zrak, tento způsob léčby zlepšuje čich, sluch i hmat. Také byl prokázán rozvoj kreativity, což se může hodit především umělcům.

Jestli-že se chystáte tento proces podstoupit, měli byste na něj být řádně připraveni. Věřte, že strach a obavy z toho co vás čeká a zda to celé zvládnete, je naprosto normální. Nicméně je nutné připravit na to i vaše okolí.

V práci je zapotřebí svoji nepřítomnost řádně nahlásit a to dostatečně dopředu. Dále musíte upozornit na to, že nebudete schopni zvedat žádné telefonní hovory ani odpovídat na emaily. Upozornit byste měli i své přátele a rodinu, aby se o vás zbytečně nebáli. Jestliže máte tu možnost, dejte vašemu partnerovi, či partnerce, podepsat plnou moc k vykonávání úkonů vaším jménem v době nepřítomnosti. Nikdy nevíte, co se během terapie může stát – a to zejména, pokud se chystáte tuto léčbu absolvovat čtrnáct dní a déle.
samotná žena v pokoji

Vždy musíte mít ale na paměti, že se jedná o terapii, kterou ne každý zvládne. Pokud se tedy v průběhu nebudete cítit na dokončení, raději proces vzdejte. Přeci jen se jedná o pobyt v nezvyklém, a pro psychiku náročném, prostředí.