Dolaďte si domov pro svůj krásný pocit

Nostalgická a pošmourná podzimní nálada na nás již dýchá z každého okna a přemýšlíme, jak se v tomto období mít co nejpříjemněji a cítit se v pohodě. Místem k odpočinku a relaxaci, by měl být náš domov. Prostředí, ve kterém se cítíme bezpečně, útulně a kde čerpáme novou sílu a energii do nadcházejících dní. Každý jsme jiný, a co je pro jednoho harmonické, může mnohdy druhému připadat jako kýč či nesoulad a naopak. Domov a jeho interiér bude vždy výrazem jeho obyvatel, proto si své bydlení zařiďme a dolaďme tak, aby nám samotným v něm bylo příjemně.
konferenční stolek
Soustřeďme se na duši domova, kterou je bezpochyby obývací pokoj. Naše útočiště, kam se můžeme schovat před okolím, místo, kde trávíme nejvíce času se svými blízkými, rodinou a přáteli. Interiéry svých bytů a domů máme již povětšinou nějak zařízeny, a pokud pocítíme nutnost změny, netřeba velkých investic. Takovéto drobné, avšak pro váš život a příjemný pocit zásadní změny, zvládnete jistě sami bez pomoci bytových architektů či jiných odborníků.

 
*      Nápadů je spousta

Například staré čínské umění Feng shui nám v domě pomůže navodit tu správnou rovnováhu. Když alespoň nepatrně pronikneme do tajů tohoto učení, náš domov a atmosféra v něm se jako zázrakem promění. Teplo rodinné ho krbu rozzáří barvami a navodí harmonii a klid.

V nepřeberném množství obchodů si každý najde svůj styl. Kdo neholduje východnímu učení, může svoji inspiraci hledat kupříkladu v chladnějších severských vodách. Skandinávský styl se stal za poslední léta velkým trendem. Vysoce estetický styl nabízí spoustu doplňků a možností. Nezapomínejme, že typický severský styl je vždy světlý a vzdušný. V jednoduchosti najdeme krásu.
levandulová květina

Máte rádi Francii? Inspirujte se v Provence. A nemusí to být je levandule, kam se podíváme. Venkovský vintage styl je skvělou volnou pro romantické duše. Krémové, šedé a bílé barvy, oprýskaný prkenný nábytek a bavlněný či lněný textil s jednoduchými vzory, vás bude hýčkat jako ve snu.

Začněte se poohlížet třeba v časopisech nebo na internetu, který nabízí nepřeberné množství inspirace. Buďte vždy kreativní, vašim nápadům a náladám se meze nekladou.